INFORMAČNÍ CENTRUM před letní turistickou sezónou

Hlavní turistická sezóna se pozvolna blíží. Mimo pravidelných návštěvníků našeho infocentra z Dětské léčebny ve Cvikově, se od dubna navyšuje i počet turistů, toulajících se cvikovským okolím. Již několik let nám při návštěvách zapisují své postřehy a reakce, ze kterých čerpáme další inspiraci. Letos tyto podněty výrazně ovlivnily projekt zaměřený na turistické poznávání společného příhraničí - prázdninové jízdy Horského expresu na trase Cvikov – Jonsdorf – Oybin – Cvikov. O projektu HORSKÝ EXPRES se dočtete na jiném místě tohoto Zpravodaje.

Číst dál: INFORMAČNÍ CENTRUM před letní turistickou sezónou

HORSKÝ EXPRES 2017

Cvikov – Jonsdorf – Oybin – Cvikov

Na letošní prázdninovou sezónu připravujeme opět jízdy HORSKÉHO EXPRESU. Vláček již několik let napomáhá turistickému poznávání společného příhraničí. Navazujeme tak na úspěšnou tradici z minulých let. V letošním roce je však Horský expres hrazen výhradně z prostředků Města Cvikova.

Reakce našich turistů jsou pro nás inspirací a ovlivnily některé připravované změny. V první řadě jde o zpřístupnění předprodeje jízdenek na portále www.evstupenka.cz. Další výraznou změnou je úprava jízdního řádu, která umožní delší pobyt cestujících ze Cvikova v německém Jonsdorfu nebo v Oybinu.

HORSKÝ EXPRES bude jezdit od 6. 7. do 24. 8. 2017 každé  úterý a čtvrtek v 9.30 hodin z Náměstí Osvobození ve Cvikově. Zpět se bude vracet v 15.30 hodin z Oybinu.

Ceny jízdenek

Základní jednotné jízdné tam a zpět dospělí/děti            100 Kč (4 Euro)

Rodinné jízdné 2 + 2                                                                     300 Kč (12 Euro)

PŘEDPRODEJ JÍZDENEK bude zahájen 1. 6. 2017 prostřednictvím www.evstupenka.cz.

Místa ve vláčku budou číslována. Převoz kočárků a velkých zavazadel nebude z technických důvodů možný.

  1. Jonsdorfu mají možnost naši turisté navštívit Motýlí dům (cena vstupenky 6,5 Euro/4 Euro děti) a skalní město. V Oybinu doporučujeme navštívit romantickou zříceninu hradu a kláštera (cena vstupenky 4 Euro/2 Euro děti), je zde i mnoho možností na pěkné výlety a procházky.

Z německé strany bude vyjíždět vláček z oybinského nádraží v 11 hodin. Bude k nám přivážet návštěvníky Cvikova, kterým nabídneme každé úterý návštěvu sklárny Ajeto v Lindavě a každý čtvrtek návštěvu Pivovaru Cvikov.

Aktuální informace naleznete na  http://kultura.cvikov.cz/ 

Kalendář akcí

eVSTUPENKA

evstupenka

Facebook