INFORMAČNÍ CENTRUM před letní turistickou sezónou

Hlavní turistická sezóna se pozvolna blíží. Mimo pravidelných návštěvníků našeho infocentra z Dětské léčebny ve Cvikově, se od dubna navyšuje i počet turistů, toulajících se cvikovským okolím. Již několik let nám při návštěvách zapisují své postřehy a reakce, ze kterých čerpáme další inspiraci. Letos tyto podněty výrazně ovlivnily projekt zaměřený na turistické poznávání společného příhraničí - prázdninové jízdy Horského expresu na trase Cvikov – Jonsdorf – Oybin – Cvikov. O projektu HORSKÝ EXPRES se dočtete na jiném místě tohoto Zpravodaje.

Jednou z oblastí, kde se informační centrum prosazuje, je prezentace města, místních turistických cílů a kulturních a společenských akcí. Podíleli jsme se na tvorbě turistických map, propagačních materiálů, připravují se nové internetové stránky. Vytvořili jsme video-prezentaci Cvikova a okolí pro společnost DARUMA. Prezentace je umístěna na infoboxech v České Lípě a Děčíně a v dubnu jsme ji zveřejnili na naší webové a Facebookové stránce. Pravidelně aktualizujeme Datový sklad Libereckého kraje a inzerujeme v měsíčníku pro volný čas „LÍPA“. Měsíčník je k dostání u nás na infocentru a dodáváme ho také do městské knihovny.
Návštěvníci infocentra u nás mají možnost získat informace vztahující se k cestovnímu ruchu zdejšího regionu, jako jsou tipy na výlety pěšky i na kole, výlety schůdné pro kočárky, v zimním období běžkařské stopy. Poskytujeme informace o možnostech ubytování a stravování, vyhledávání vlakových a autobusových spojů, informace o kulturních a společenských akcích konaných ve Cvikově a okolí. Díky předprodeji vstupenek prostřednictvím www.evstupenka.cz  jsme schopni zajistit všechny vstupenky nabízené na tomto portále. Z prostředků Libereckého kraje jsme získali pro návštěvníky infocentra bezplatné internetové připojení na www.liberecky-kraj.cz – CESTOU NECESTOU.
Nedílnou součástí infocentra je nabídka zboží s turistickou tematikou. Sortiment tvoří suvenýry, pohlednice, dárkové papírové tašky s logem Cvikova, sběratelské řady, turistické mapy a publikace s vazbou na Cvikov. Ze sběratelských řad jsou čím dál víc populární Turistické vizitky. Z našeho regionu nabízíme celkem 8 vizitkových cílů a od loňského roku máme ke každé vizitce i razítko. Samozřejmě u nás lze také zakoupit turistický deník. Sběratelům nabízíme i dřevěné turistické známky, kovové štítky na hůl a turistické karty. Podle reakcí našich návštěvníků nabízíme asi nejširší nabídku pohlednic Cvikova a blízkého okolí. V současné době máme na skladě 22 druhů. Úspěch sklízí trhací mapa turistických cílů Cvikovska v měřítku 1: 35.000, kterou jsme loni vydali ve spolupráci s Geodezií Česká Lípa. V letošním roce chceme prohloubit tuto spolupráci tím, že se naše infocentrum stane prodejním místem turistických map v měřítku 1: 25.000 z edice Turistické mapy pro každého. Kromě Lužických hor budeme mít v sortimentu i Český ráj, Jizerské hory Labské pískovce, Českolipsko, Cykloráj Ralsko a Národní park České Švýcarsko. V nejbližší době budete moci u nás zakoupit i atraktivní „Liberecký kraj – turistický atlas“ obsahující 96 turistických map v měřítku 1: 35.000, a to za mimořádně výhodnou cenu.

Pro letošní prázdniny odbor kultury připravuje dvě významné výstavy, které ovlivní návštěvnost Kulturního centra Sever. Abychom umožnili přístup co nejširšímu okruhu zájemců, bude provozní doba infocentra s účinností od 1. 5. 2017 upravena na pondělí – pátek od 9.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 15.00 hodin.
V galerii bude po dobu prázdnin instalována prostorová vlastivědná výstava HISTORIE TURISTIKY, CYKLISTIKY A ZIMNÍCH SPORTŮ NA CVIKOVSKU. Jak již název napovídá, bude výstava úzce souviset s místními památkami, přírodními úkazy, spolky a aktivitami. Vzhledem k úspěchu loňské historické výstavy o Cvikově a jeho místních částech, bude i letos v historickém kontextu, tentokrát se zaměřením na konec 19. a počátek 20. století, období, kdy zde působily horské a okrašlovací spolky. V současné době kompletujeme prostorové exponáty, kterými bychom chtěli výstavu doplnit. Touto cestou bychom vás zároveň chtěli požádat o zapůjčení předmětů, které s tématem souvisí.  
Druhá významná prázdninová akce prvně zpřístupní sklepní prostory Kulturního centra Sever veřejnosti. V těchto krásných sklepech bude v červenci otevřeno MUZEUM STRAŠIDEL, přístupné denně od 9.00 do 17.00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu – infocentrum v Kulturním centru Sever  J

Aktuální informace naleznete na  http://kultura.cvikov.cz/

Kalendář akcí

eVSTUPENKA

evstupenka

Facebook